ŘÍJEN a SAMHAIN – Dušičky, oslava moudrosti našich předků

Za celý tým MOKSHA CLUBU vám přejeme krásný měsíc hluboké moudrosti – ŘÍJEN. Období proměny a přechodu do temné poloviny kola roku, která bude ukončena svátkem Imbolc (Hromnice).

Příroda uléhá k zimnímu spánku a za okny se čím dál dříve rozlévá tma. A tak není divu, že právě v tomto období vyplouvají „hlubší témata“ více na povrch a ukazují na naše temná zákoutí.

Nastává nejlepší čas pro dokončení všeho starého a vytvoření prostoru pro nové začátky. Je to období, kdy musíme pustit vše, co nám již neslouží, i kdyby to bylo to, co nám dává zázemí a pocit bezpečí. Tak jako staré listí musí opadat, aby poskytlo výživu zemi a udělalo místo pro to, aby na jaře mohlo vyrůst nové.

SAMHAIN

Samhain je podzimní svátek mrtvých a nachází se na půli cesty mezi podzimní rovnodenností a zimním slunovratem. Slaví se 31. října. U nás o něco později také jako Dušičky.

Samhain je keltský Nový rok, kdy zkracování dní a umírající rostlinstvo poukazují na konec předcházejícího roku a začátek roku nového. Je to také čas dlouhého zimního spánku a skrytých změn kolem nás.

Chceme-li si promluvit se svými zesnulými předky – Samhain je období, kdy nejlépe uslyšíme jejich moudrý hlas. Jde o jakési dveře k předkům. Vzpomínáme na ně, rozsvěcujeme na jejich hrobech svíčky, modlíme se k nim a prosíme je o podporu.

Je to výborný čas na magii, věstění a rituály.

RITUÁLY

Jedním z nich je rozdělání společného ohně. Dříve na vesnicích pak byly všechny hořící ohně uhašeny a každý obyvatel si u tohoto společného ohně zapálil louč, kterou pak přinesl domů a podpálil jí domácí oheň v krbu nebo kamnech či lampičku.

Je to čas, když se musíme podívat na sebe, přehodnotit svůj způsob života, a upřímně se zeptat, zda žijeme v souladu sami se sebou a se svou duší. 

Staré přísloví hlásí, že „smysl pozemské cesty je prožít narození a smrt, a pochopit, že láska je silnější než obojí“. O Samhainu máme možnost se podívat sami na sebe a pustit vše, co není láska, a co nám nepatří. Nechť se nám to daří.

MOKSHA CLUB V ŘÍJNU

MOKSHA CLUB pro vás s pečlivostí připravujeme vždy celý měsíc a i tentokrát pro vás máme nová inspirující videa, tipy a sdílení hodící se k Samhainu. 

Je pro vás připravený nový podcast ze série Síla ženy, tentokrát s Markétou Černou – s tématem vědomého podnikání, businessu

Dále jako každý měsíc – Satsang se Simonou Horčičkovou, 3 nové plné jógové lekce – těšit se můžete na jemnou Vinyasu na balanc a otevření kyčlí, podzimní jógovou sestavu na dobrý spánek, lekci pro zdravý a pružný hrudník, novou dechovou techniku – Bhramari na zklidnění a meditaci vhodnou pro uctění Dušiček.

Přejeme vám krásný říjen v hluboké vnitřní moudrosti a uctění našich předků.

TÝM MOKSHA

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.