PROSINEC – YULE – Vnitřní ticho věčnosti

Za celý tým MOKSHA CLUBU vám přejeme krásý adventní čas a celý měsíc PROSINEC. Přiblížila se poslední a zároveň úplně první fáze života – prostor mezi smrtí a narozením. Prázdnota, ticho, prostor… Tato doba nás učí se zastavit, naslouchat a rozjímat spolu s odpočívající přírodou.

 V prosinci nás čeká nejvýznamější svátek kola roku Yule – Zimní slunovrat – nejtemnější den roku, ale právě od tohoto dne zase začne světla přibývat.  Yule je staropohanský svátek, který se slaví ve většině kulturách a my ho letos oslavíme 21. prosince. Nastane nejkratší den a nejdelší noc. Ta může být něčím i “strašidelná” – je to nejtěžší, nejhlubší, nejtemnější bod, který když překonáme, bude lépe. Slunce se znovu narodí a dny se začnou prodlužovat. S tímto zlomem přichází naděje, nový život, příslib plodnosti Matky Země.  

Věřme, že tomu tak bude. Buďme k sobě laskaví, zůstávejme ve vnitřním klidu, důvěře, radosti a pečujme o sebe.

Je to čas reflexe a spirituálního obrození, který nám pomáhá nalézt vlastní střed – oko bouře, oporu zevnitř. Bod, kde cítíme totální klid a jistotu. Bod, kde se můžeme uvolnit a odpočinout si. V dnešní turbulentní době jsou tyto kvality více než potřeba.

Teď máme kouzelnou příležitost si to zkusit prožít a stejně jako tichá příroda odpočívá za oknem pod hlubokou vrstvou sněhu, můžeme i my odpočívat a v tichu přemýšlet, snít, meditovat a jen tak být.

Yule – Zimní slunovrat oslavuje smrt a znovuzrození boha Slunce. Během Yule se nám zjevuje bohyně Danu, nejstarší a nejmoudřejší bohyně Kola roku, ve svém aspektu života a smrti.

V tomto období ji vidíme jako bílou paní, nositelku moru (smrti), královnu studené temnoty, ale také jako ženu, která přivádí na svět dítě symbolizující příslib budoucnosti, syna, který se stane jejím milencem a který jejímu království vrátí teplo a úrodu.

Užijte si tento magický čas v tichu, ponoru a vděčnosti za vše, co ve svých životech máte. Pocit vděčnosti léčí a pomáhá se každý nový den probouzet s úsměvem a nadějí v lepší zítřky. Radujte se z času se svými blízkými, rozsviťte vánoční světla, svíčky a to nejen ve svých domovech, ale i ve svých srdcích.

MOKSHA CLUB pro vás s pečlivostí připravujeme vždy celý měsíc a i tentokrát pro vás máme nová inspirující videa, tipy a sdílení týkající se závěru tohoto roku. 

Je pro vás připravený nový podcast ze série Síla ženy, tentokrát se Simonou Horčičkovou – jednatelkou a zakladatelkou MOKSHA s.r.o. Co pro samotnou Simonu znamená MOKSHA? Inspirativní a niterné povídání autorky celého projektu o tom, jak se snoubí duchovní a podnikatelská cesta.

Dále jako každý měsíc – Satsang s tématem Obrysy nepoznaného, 3 nové plné jógové lekce – těšit se můžete na lekci Očistné jógy, jógovou sestavu pro podporu trávení a otevření ramen, lekci s Petrem Smilem na plný jógový dech, novou dechovou techniku Shakti Chalana PránájámaVánoční meditaci s Pavlou Galla Rožumberskou.

Přejeme vám krásný prosinec plný uvnitřnění, času se svými nebližšími, světla a naděje v našich srdcích.

TÝM MOKSHA

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.