Kateřina Prachařová

lektorka jógy

„Jóga mě ukotvuje, je pro mě pevným bodem, který mi pomáhá v dnešním turbulentním světě najít svůj klid a v dobrém slova smyslu řád, ať se kolem mě děje cokoli."

Nepřestává mě fascinovat, jak komplexní a univerzální je. Několik let jsem ji brala jako doplněk ke sportu všeho druhu a postupně jsem s úžasem sledovala, že nejlepší kondici v životě mi nepřinesl ani běh, ani mnohokilometrové pochody, ani jízda na koni. Dala mi ji jóga – a díky ní mi najednou i další pohyb dává ještě větší smysl.

Tím hlavním bonusem ale je, že jóga mění nejen tělo, ale i mysl. I když jsem s ní začínala čistě pro fyzické potěšení z pohybu, zcela přirozeně změnila také moje myšlení. Postupně začnete přemýšlet o tom, jak správně jíst a starat se o sebe, i o tom, jak vůbec lépe a užitečněji fungovat na tomto světě. Zároveň se ale nehroutíte z toho, když se vám to zrovna nedaří. Protože jóga nehodnotí, neporovnává, neklade požadavky na výkon. To si děláme jen my sami.

Stylově je mi nejbližší klasická powerjóga, silová, dynamická, ale zároveň intenzivně protahující, kde největší radost nacházím v základních a zdánlivě jednoduchých pozicích, které lze však donekonečna rozvíjet, posouvat, kombinovat – a radovat se i z milimetrových pokroků.