Hanka Janoušková

lektorka jógy

„Hanka je nová posila našeho týmu, hlavně toho poledního. Její jóga je dynamická zaměřená na propojení pohybu a dechu a posílení všech svalových skupin."

V naší uspěchané době mi jóga pomáhá zklidnit, zastavit se, být na chvíli tady a teď. Toto se snažím předávat i na svých jógových lekcích. S jógou jsem se poprvé setkala téměř před 20 lety. Avšak nebyla to tenkrát láska na první pohled a tak jsem ji odložila a věnovala se dále aerobiku a fitness aktivitám. 

Trvalo to dalších spoustu let, než jsem jsem ji, díky své kamarádce, zkusila znovu. A tentokrát  už jsem u ní zůstala. Zřejmě musel nastat ten správný čas, abych pochopila, že jóga je něco více, než jen fyzické cvičení. Je to pro mne možnost práce sama na sobě především po stránce duševní. 

Učí mne zpomalit, nacházet vnitřní klid a uvědomovat si přítomný okamžik. A právě tento přístup se snažím předávat i na svých lekcích. Ať už je to dynamičtější, či pomalejší lekce, vždy se zaměřujeme na vnímání našeho těla a na jeho momentální nastavení. V každé moji lekci je věnován čas i relaxaci a některým meditačním a dechovým technikám.

Ať už jste začátečník nebo pokročilý jogín, ráda se s vámi potkám na podložce a budu sdílet společnou radost z pohybu. Jóga dělá život krásnější mně a budu ráda, když bude pomáhat i vám.