Jak si vybrat správného instruktora jógy?

Popularita jógy neustále stoupá, objevuje se stále větší množství druhů, instruktorů i studií a i my vás již brzy přivítáme v našich nových studiích MOKSHA v Říčanech a Dolních Břežanech. Také nabízíme pravidelné měsíční členství v MOKSHA CLUBU, které nabízí online inspirace na cestě jógy, sebepoznání a spirituality v čase kolektivního procitnutí a přeměny…

Pro někoho, kdo s jógou začíná, to může být velmi iluzorní a jen těžko si vybírá vhodnou lekci i “správného” instruktora. Ale můžeme vás ujistit, že jóga je skutečně pro každého! Jde jen o to najít takového instruktora, který s vámi bude souznět, bude vám příjemný jeho vzhled i hlas, bude vás inspirovat a motivovat.

Základní body, které byste měli u svého instruktora jógy hledat:

1. Zkušenosti a znalosti

Dostatečně vzdělaný a zkušený instruktor vám poskytne informace, které pro vás budou srozumitelné. Základní znalosti o jógových technikách, pozicích společně s bezpečnostními tipy. Klíčem je nalézt pokrok bez bolesti a přebytečného úsilí či napětí. 

2. Soucit a pochopení

Jóga by měla být především radost. Ano, patří k ní i pot, důslednost a především pravidelnost, ale pokud jsou lekce příliš namáhavé a “strojové”, bez úsměvu a plné příkazů, budete je vnímat jako dřinu a přestanou vás bavit. 

Dobrý instruktor vás bude motivovat k tomu, abyste prováděli pozice co nejlépe, ale takovým způsobem, že vás podporuje. 

3. Motivace

Jóga je skutečně velmi prospěšná a léčivá, zejména když se blížíte ke svým psychickým a fyzickým hranicím, aniž byste tyto hranice překročili. Instruktor, který vám pomůže vaše hranice najít a posouvat, je tím “správným”.

4. Inspirace

Po lekci se správným instruktorem jógy byste se měli cítit povznešení, plní nové pozitivní energie a radosti. 

Pokud po lekci nemáte pocit plnohodnotného žití, něco je špatně. Pocit vnitřního naplnění je to, co dělá jógu jedinečnou. 

5. Síla

Dobrý instruktor jógy vás bude podporovat a radovat se z vašich pokroků. Jóga vás naučí mít se rádi takové, jací jste, se všemi nedokonalostmi. 

Jóga je nejen o práci se svým fyzickým tělem, ale je určena i k odhalování všech emocí, se kterými se v životě setkáváme. Vyvolává pocity štěstí, stejně jako jde do hloubky našich zranění a uložených strachů a bolestí. Silný instruktor vás emocemi jemně provede a ukáže, jak je pomocí jógy zvládnout.

8. Účinnost

Co je nejdůležitější, jóga by měla harmonizovat vaše tělo i mysl. Fyzické cvičení je jistě dobré, ale hlavní je to, zda vás inspiruje k tomu žít život naplno v radosti a lásce.

Naším přáním a zároveň i směřováním je, abyste současným náročným transformačním obdobím prošli s lehkostí, jemností a laskavostí k sobě sama.

Jestliže hledáte na každý měsíc pořádnou dávku inspirace, učení a motivace pomocí praktických a osvědčených nástrojů vycházejících z tradiční jógy, východních učení, práce s energií, očistných praktik, meditací, dechových technik, je právě pro vás ideální členství v MOKSHA CLUBU, který najdte ZDE >>> 

Pavla Rožumberská a celý tým těch správných instruktorů Studia MOKSHA

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.