MABON – PODZIMNÍ ROVNODENNOST

ČAS ROVODENNOSTI, OSLAVA ÚRODY

Za celý tým MOKSHA CLUBU vám přejeme hladký vstup do nového školního roku a krásné září v souladu a vnitřní harmonii, kterou nám připomíná také oslava podzimní rovnodennosti – MABON, která nás tento měsíc čeká. 

Připravili jsme pro vás NOVINKU – V pondělí 20. září otevíráme naše druhé Studio MOKSHA Dolní Břežany, kde bude celý TÝDEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ a všechny lekce ZDARMA.

Pro měsíc září v MOKSHA CLUBU jsme vám nachystali příjemný program, díky kterému poděkujete uplynulému létu a Matce Zemi za její úrodu, dobijete baterky a načerpáte dostatek energie pro to temnější období kola roku.

MABON – PODZIMNÍ ROVNODENNOST

Slavíme ji kolem 22. září – je to oslava druhé sklizně. Den a noc se vyrovnávají, když sklízíme a ukládáme obilí. Uctíváme tedy „rovno dennost“ – vyváženost a equilibrium v přírodě.  Ctí se harmonie mezi vnitřním a vnějším světem a pozvolný ústup sluneční energie. 

V koloběhu života pomalu ale jistě nastává doba “stáří”, kterou je však třeba oslavit, protože s ní přichází i nadhled, vnitřní moudrost a spravedlnost. 

Na polích či v zahradách stejně jako v našem životě sbíráme plody naší celoroční práce. Všude kolem nás pozorujeme hojnost, ať už v podobě plodů či námi dosažených úspěchů. Děkujme za úrodu, děkujme za bohatství, které nám bylo dáno, děkujme za vše, co nám život přináší.

ZHODNOCENÍ A PODĚKOVÁNÍ 

Podzimní rovnodennost, a tedy začátek podzimu, je vhodným časem pro zhodnocení našeho počínání. Čas, kdy je třeba se zastavit, zamyslet, nacítit na svůj vnitřní svět a poděkovat s láskou za vše, co nám bylo dáno. 

A také poděkovat sami sobě za vše, co jsme zvládli. 

Podzimní rovnodennost je také skvělým časem pro očistu. Očistu mysli – odstranění všech myšlenek, které nás brzdí, blokují, nebo dokonce zraňují. Rozejděme se s nimi, neslouží nám. 

Očistu těla od potlačených emocí, očistu srdce – od ublížení, jež narušují naší vnitřní rovnováhu.

Dny se pomalu krátí, postupně se ochlazuje, listí mění barvu a padá ze stromů. Míza těchto stromů a rostlin se nyní pohybuje směrem dolů, ke kořenům.

Máme nyní úžasnou příležitost napojit se na tuto energii přírody – pořádně si odpočinout, dobít baterky, abychom se pak mohli znovuzrodit.

RITUÁLY

Na oslavu Mabonu je dobré jít na zahradu (nebo do lesa či parku), kde můžeme poděkovat přírodě za její hojnost. Můžeme vázat různobarevné stužky na větve stromů jako symbol tohoto vděku.

Prociťme hojnost a radost ze sklizně a z našich úspěchů

Pro plný prožitek si uspořádejme rituální hostinu

O jídlo bychom se měli podělit, každý z účastníků by měl něco přinést na společný stůl. Ideálně něco, co sám uvařil, upekl, posbíral nebo udělal. 

V rámci hostiny můžeme utužit společné vztahy s přáteli a rodinou, což se před zimou velmi hodí. A také si vyprávět příběhy z léta a vzpomínky na uplynulé období světlé poloviny kola roku. 

Nezapomeňte se podělit o jídlo i se zvířaty okolo, můžeme “obětovat” něco i svým spřízněným, tzn. bohům, předkům nebo přírodním duchům, pokud s nimi pracujeme, nebo chceme navázat kontakt. 

POZVÁNKA NA OSLAVU PODZIMNÍ ROVNODENNOSTI

Srdečně rádi bychom vás na takovou společnou Oslavu podzimní rovnodennosti pozvali do našeho Studia MOKSHA v Říčanech. Pořádáme ji pod vedením lektorky a kněžky Pavly Galla Rožumberské a bude se konat v neděli 19. září od 10.00 do 13.00.

Všechny důležité informace a možnost přihlášení najdete ZDE.

MOKSHA CLUB V ZÁŘÍ

MOKSHA CLUB pro vás s pečlivostí připravujeme vždy celý měsíc a i tentokrát pro vás máme nová – podzimní videa, tipy a sdílení. 

Je pro vás připravený nový podcast ze série Síla ženy, tentokrát s Ladou Tremlovou – Shmanica, která se věnuje šamanismu, józe, meditacím, tanci a také ženským kruhům

Dále jako každý měsíc – Satsang se Simonou Horčičkovou, 3 nové plné jógové lekce – těšit se můžete na novou lektorku Zuzku Strážnickou a její sestavu pro zdravou bederní páteře, jemnou vinyasa jógu se Simonou Horčičkovou, polarizační jógovou sestavu s Pavlou Galla Rožumberskou, která pro vás připravila i meditaci  – tentokrát na oslavu podzimní rovnodennosti.

Přejeme vám krásné září v souladu a vnitřní harmonii

TÝM MOKSHA

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.