LISTOPAD – „TEMNOTA A SVĚTLO V NÁS“

Za celý tým MOKSHA CLUBU vám přejeme krásný měsíc LISTOPAD. Kolo roku se nám pomyslně posunulo dále a my jsme již naplno v tmavé polovině roku.

I když se možná zimy, tmy a tmavších témat obáváme, je potřeba je prožít z mnoha důvodů. V současné době je to potřeba možná více, než kdykoli předtím…

TEMNOTA A SVĚTLO V NÁS

Náš charakter má mnoho stránek. A každá z nich je důležitá, tvoří naši celistvost. Mnohé části nás jsou však potlačené, zasunuté do stínu – naše pozitivní i negativní stránky. Ty, které považujeme za špatné jsou ve tmě – kdysy nám někdo řekl že nejsou v pořádku, ale v dospělém životě nám mohou chybět. Je důležité je tedy vytáhnout na povrch a stávat se tak celistvějším a dospělejším člověkem.

“Abychom znovu mohli vzlétnout, musíme přistát.”

Jistě by si většina z nás přála, abychom do temnoty nemuseli, aby všichni na sebe byli milí, všechno bylo snadné a žádné konflikty mezi lidmi nebyly. Jenže žijeme na duální planetě, kde existují obě polarity a má to svůj smysl:

Světlo si uvědomí, že je světlem, díky temnotě a temnota si uvědomí, že je tmou, díky světlu.

Tak to prostě je a není potřeba se na sebe zlobit, pokud si zrovna zkoušíme tu polaritu, kterou máme rádi méně. Všechno je v pořádku.

Poznání temnoty nám dá možnost ji vědomě rozpustit. Jsme to my, kdo může změnit cokoli negativního na něco pozitivního, a to volbou toho, na co se zaměříme.

Když si uvědomíme, že vše je propojeno, můžeme se na věci podívat z jiného úhlu pohledu, můžeme získat osvobozující nadhled.

Když už jsme pochopili svoje neštěstí, můžeme se vědomě soustředit na jeho opak. Prociťme v sobě štěstí. Vždy se podívejme očima druhé polarity, prostě se tak rozhodněme a prociťme ji, prociťme světlo v nás.

Vše má právo existovat a my máme právo volit, co bude teď převažovat v našem světě. Můžeme se rozhodnout pro radostnou polaritu.

Čemu věnujeme pozornost, to se objevuje v našem životě.

POŽEHNÁNÍ TEMNOTĚ

Nemusíme ze svého života temnotu vytěsnit. Stačí ji akceptovat. Dokážeme ji totiž využít pro vlastní růst.

Ano, chceme, aby tento svět byl světlý a krásný. Doufali jsme, že už je, protože vidíme kolem sebe zástupy lidí, kteří se probouzejí. Ale stále jsou mezi námi lidé, kteří “spí”, a temnota to bude zkoušet dál, protože stále jsme v duálním světě.

Všechno je propojeno, všechno do sebe zapadá. Všechno je v harmonii. My rozhodujeme, jak se budeme cítit…

MOKSHA CLUB V LISTOPADU

MOKSHA CLUB pro vás s pečlivostí připravujeme vždy celý měsíc a i tentokrát pro vás máme nová inspirující videa, tipy a sdílení týkající se naší duality. 

Je pro vás připravený nový podcast ze série Síla ženy, tentokrát s Petrou Drvoštěpovou – YAGE ORGANICS.

Dále jako každý měsíc – Satsang se Simonou Horčičkovou, 3 nové plné jógové lekce – těšit se můžete na lekci Yin Yang, jógovou sestavu pro prohluboké protažení, lekci s Petrem Smilem na plný jógový dech, novou dechovou techniku Šítalí Pránájáma a meditační cvičení Světlo ve stínu s Pavlou Galla Rožumberskou.

Přejeme vám krásný listopad v hlubokém ponoření do tmy, ze které se zákonitě zrodí nové světlo.

TÝM MOKSHA

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.