Kateřina Hrubešová

lektorka jógy

„Pro Katku je sport a pohyb nedílnou součástí života. Její cesta k józe vedla přes atletiku a aerobik. A to vše se promítá i do jejích lekcí ... přijďte se vyzkoušet a zažít."

Jóga mi dává mi směr. Jóga mě učí mě trpělivosti. Jóga mi pomáhá být více v rovnováze. Stala se pro mě nejen největším koníčkem a vášní, ale i prací. Vnímám ji jako nikdy nekončící proces vzdělávání se a sebepoznávání.

Od malička jsem se věnovala sportu, chodila na gymnastiku, aerobik a prostě pohyb jsem milovala. Jóga znamenala z počátku jen doplněk ke sportu, ale velmi rychle jsem jí propadla. Fascinovalo mě, jak pravidelné cvičení jógy dovede tělo k větší síle, flexibilitě a mobilitě. Navštěvovala jsem lekce power jógy a hatha jógy, ale nakonec jediná ashtanga jóga mi dala řád a systém. Pravidelnou praxí jsem začala poznávat i jemnější aspekty jógy - vděčnost, pokora, koncentrace a dechové techniky. Díky tomu poznávám své tělo do hloubky a vnímám jeho nastavení i v běžném životě mimo podložku. Věřím, že praxe jógy nám může změnit pohled nejen na své tělo a mysl, ale hlavně na svět, ve kterém žijeme. Kromě jógy miluji svou rodinu, ráda poznávám nové země, baví mě vaření a hrozně ráda si v klidu sednu a jen tak hledím.

Certifikované kurzy, workshopy a učitelské tréninky (TT)
2016 FISAF level I Joga Basic
2016 FISAF Level II Joga Advanced
2018 Láďa Pokorný adjustment clinique 1 série Ashtanga yoga
2018 Laruga Glaser weekend workshop Ashtanga yoga 1 série
2022 Restorativní jóga