Josefína Merhoutová

lektorka jógy

,,Obratíme pozornost k sobě a dopřejeme si prostor pro zavnímání pocitů v souladu s naší tělesnou inteligencí. Asánovou praxí nás provede pulzace dechu, hudba, má slova...a esence v nás."

Jóga mě učí se zklidnit, naslouchat si, vážit si sama sebe. Obrací mou pozornost dovnitř, ke svému vnitřnímu já a ukazuje mi, jak je důležité umět si dopřát prostor pro vnímání svého těla, myšlenek, pocitů a emocí. Život se tak stává vědomější, smyslnější, šťastnější a barevnější. Těší mě, že mám možnost tyto pocity sdílet a předávat dál během lekcí.

Pohyb provází celý můj život. Neustále jsem potřebovala soutěžit, vítězit a nachvilku se zastavit pro mě bylo nepředstavitelné. Postupem času mé fyzické i psychické tělo začalo slábnout. Prošla jsem si sice nehezkým obdobím, ale díky němu jsem se mohla posunout dál. Začala jsem více vnímat své tělo, pocity a myšlenky. Pomalu se mi otevřela cesta do světa jógy, která mi umožnila se zklidnit, uvolnit se, naslouchat si, vážit si sama sebe a všeho kolem nás. Celý život se stal krásnějším, smyslnějším a šťastnějším.

Certifikované kurzy, workshopy a učitelské tréninky (TT)

YTT 200h, 2020 - Yoga Alliance
Tantricko - jógová energetika (kurz Barbora Hu)