Jana Kubová

lektorka

,,Obrátíme pozornost k sobě a dopřejeme si prostor pro zavnímání pocitů v souladu s naší tělesnou inteligencí. Provedu vás relaxací s pomocí dechu, hlasu, léčivých tónů či nástrojů."

Kdo jsi? Co vnímáš právě teď? Co by dnes pro sebe udělal člověk, který se má opravdu rád?

Život je umění. Buďme tvůrci! Autentičtí, svobodní, otevření, uvolnění, přítomní a propojení. Ptejme se na to podstatné a tvořme to, co je v souladu s naším nejvyšším dobrem. A sledujme ty zázraky...

Jsem multipotenciálka, která ráda propojuje. Umělecká duše, zpěvačka, tanečnice, hledačka pravdy, provokatérka, vědomá celostní koučka a přirozená léčitelka sebe i druhých. Jsem proměnlivá jako přirozená žena a dubnové počasí. Miluji improvizaci a projevy přítomného okamžiku. V životě experimentuji, zajímám se o vše nové a těší mě inspirovat ostatní, když objevím něco, co mi přináší naplnění, spokojenost a radost. Něco, co funguje. Zároveň obrovsky ctím jedinečnost každého člověka, jeho vlastní cestu a moudrost. Baví mě poslouchat a sledovat lidské příběhy, podporovat změnu a probouzet naději. Vést k přijímání všeho, co se právě děje, k celistvosti a plnému bytí. A taky mě nabíjí vědomý dotek, masáže, cítění a pohyb v těle. Úplně nejvíc v propojení s hudbou a druhými lidmi. Podporuji a tvořím harmonii, ale už umím docenit i konflikt, protože nás učí rozmanitosti, hranicím i svobodě, je to velký zdroj inspirace.

Celý život (co si zpětně pamatuji) jsem žila pod tlakem. Nejdřív lidí v mém okolí, pak už svého zvnitřněného. Že se musím víc snažit, že to pořád není dost dobré... Tak před 10 lety jsem měla pocit, že to nejlepší, co dělám pro sebe i pro svět, je sedět do noci v práci a podporovat své blízké. Ne že by to někdo ocenil. Ale občas jsem si šla zazpívat a zatančit, pořád jsem se usmívala, byla jsem zamilovaná, spokojená, bylo o mě postaráno, takže v podstatě pohádkově šťastný život. Do mateřské... Tam jsem své radosti a vlastní prostor opustila pro domnělé blaho své rodiny. Přestala jsem úplně myslet na sebe, pod tíhou povinností a "lásky" jsem byla totálně vyhořelá, vyčerpaná, v depresích, jakoby v pasti. Když mi můj muž radil, ať si nechám napsat antidepresiva, vyčítala jsem mu, že mě nechápe. Nechápal. Ale ani já se nechápala. Jen jsem věděla, že existuje jiná cesta. A že se po ní musím a chci vydat...

A tak začalo velké objevování. Poznávání sama sebe, svých dosud skrytých částí, stínů, ale i opravdových radostí a zdrojů. Pokusy, omyly. Kurzy všímavosti, transformace, duchovní rozvoj, psychoterapie, zkoumání struktur osobnosti, návyků, závislostí, vztahů, nenásilná komunikace, objevování krásy a síly hranic, mateřská setkávání MumSpace v Mraveništi a Pramínku, práce muzikoterapeutky v Olivově dětské léčebně, vnímání dechu a těla, otevírání se pocitům, propojení psychiky a zdraví, Reiki Říčany, masáže, tanec, zpívání a tvorba písniček – a v tom všem se jako nitka odvíjelo a stále připomíná téma SEBELÁSKA. Protože nemůžeme opravdu milovat nikoho druhého a vlastně ani naplno přijímat lásku, dokud nepoznáme a nezamilujeme se sami do sebe. Se vším (a to opravdu se vším), co je v nás.

A právě v tom je ta magie. Pojďte se mnou kouzlit! 

Kontakt:

E-mail: inspiredandfreeiam@gmail.com    

Tel. 776 885 646