KURZ: Vědomé těhotenství

Barbora Holoubková

středa 10.00–11.15

2. 2. – 4. 5. 2022

STUDIO MOKSHA Říčany

Zaměřeno na ženy, které plánují přivést na tento svět další okouzlující bytost…cestou přírodní, důvěrnou, pokornou, cestou odvahy a se svěžím, plným uvědoměním. I na ty, kterým plány předběhla skutečnost dvou čárek na těhotenském testu. Do tohoto kurzu lze naskočit už s rostoucím bříškem.

 

CO VÁS V KURZU ČEKÁ?

12,5 h praxe a teorie

 

V úvodních třech lekcích jógy vás seznámím s tím, jak si můžete zlepšit fyzickou i duševní kondici vytvořením zdravých návyků především už před těhotenstvím, pokud jste již těhotná, ukážu vám, že fyzickou kondici lze udržovat i v tomto požehnaném stavu; co vás čeká a nemine, strava, pitný režim; miminko roste a vy také… do krásy (první trimestr).

V dalších třech lekcích se zaměříme na zjemnění praxe, koncentraci na pohyb a budeme se bavit o změnách, které nevyhnutelně přicházejí v období těhotenství, o tom, jak je zmírnit nebo je přijmout do svého života, ukážeme si základní principy jógových dechových technik a vhodné dýchání během těhotenství, jak podpořit uvolnění a nebát se děložních stahů (druhý trimestr). Další dvě lekce budeme věnovat meditacím a tomu, jak se napojit během těhotenství na miminko, podpořit mentálně jeho vývoj a užívat si tento jedinečný stav (třetí trimestr).

V předposlední lekci se budeme věnovat době před porodem, uvolňování pánevního dna, pohlédneme do nitra skrze meditace (Védská m., Hooponopono, vizualizace), vhodným polohám pro porod, jak se na něj připravit, otevřeme témata jako aromaterapie, zapojení partnera, porodní asistentka, dula, porodní plán (třetí trimestr).

Poslední lekce bude věnována době poporodní, nejdůležitější fázi příchodu miminka a seznamovaní se, nadchází „očuchávání“, relaxace, hojení, klid, pokora, přijímání, dávání (4 trimestr).

 

V krátkých teoretických částech se dozvíte to nejdůležitější pro každé jednotlivé období: obsahem teorie budou především popsané meditace, dechová cvičení, čemu se vyhnout v praxi, cvičení pro zmírnění různých tělesných změn, praktické rady k porodu, nebo doporučení pro doplnění zdravého jídelníčku těhulek, nebo kojících žen.

 

CO K TOMU BUDETE POTŘEBOVAT?
Chuť být vědomá, chuť chtít se něco dozvědět, chuť si plánovat a udělat zdravý pravidelný návyk.

 

PRO KOHO JE TENTO KURZ URČENÝ?
Pro všechny ženy, které věří, že těhotenství a porod je v jejich a partnerových rukou, důvěřují svému tělu a informace přijímají jako rozšíření povědomí o zdravém těhotenství a chtějí tím rozvinout své sebevědomí a sílu ženství.

Jako máma předávám vše ze zkušeností nabraných v kurzu gravid jógy, kurzu hypnoporodu, z knih, ale především z vlastní praxe a prožitku.

 

Nejedná se o kurz hypnoporodu.

 

O LEKTORCE

Bára je tělem i duší sportovec už od dětství. Je trenérkou atletiky, jógy a průvodkyní na cestě poznáním. K józe ji přivedla meditace. Sama poznala, že tělesná aktivita a duševní očista je nezbytným předpokladem každodenní pohody. Jejím cílem je podpora a rozvoj pravidelnosti na cestě skrze filosofii jógy. Vede lidi k uvědomění, že především každý sám by měl pečovat o své tělesné i duševní zdraví.

 

V případě dotazů vám je plně k dispozici. Těší se na vás!

Barbora Holoubková
725 007 219

 

JAK SE PŘIHLÁSIT?

V případě zájmu se registrujte přes rezervační systém studia.   

Cena 2 590,- Kč